O Firmie

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe- FOXPOL założony został w 1991, choć pierwsze kroki handlowe w sprzedaży eksportowej skór lisów-prowadzone były już 1989 roku.

Przedmiotem działalności firmy jest obrót skórami futerkowymi, głównie z lisów, jenotów i norek ( import – eksport ), a także krajowa sprzedaż skór i błamów z różnych  gatunków zwierząt futerkowych. 

W pierwszym dziesięcioleciu działalności, FOXPOL był wyłącznym Przedstawicielem Międzynarodowej Aukcji Futrzarskiej w  Lipsku/Niemcy. Dzięki temu eksportowaliśmy z Polski większą część produkcji skór lisów, które sprzedawane były na  aukcjach. 

W latach 2005-2013 otrzymaliśmy również przedstawicielstwo  niemieckiej firmy futrzarskiej Rosenberg & Lenhart – producenta  ekskluzywnej odzieży futrzanej. Współpracowaliśmy z wieloma sklepami  futrzarskimi i luksusowymi boutiqami na terenie całego kraju. Równolegle, przez lata pogłębiamy współpracę z producentami skór  lisów, jenotów i norek, które jako surowiec eksportujemy zagranicę.  Rozwijamy również krajową sprzedaż tych skór- współpracujemy z wieloma  firmami kuśnierskimi, futrzarskimi i tekstylnymi.

Na zlecenie organizujemy też zakupy hurtowych ilości skór na aukcjach w Kopenhadze  i Helsinkach. 

Zapraszamy do współpracy Zakłady Kuśnierskie, Kożuszkarskie, Firmy  Tekstylne jak również klienta detalicznego.